Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

24
Mon, Jun
91 New Articles

“Samuraii“ turdeni - rezultate Cupa Sport Record Timisoara

Sport
Tools
Typography

17 cluburi participante au aliniat la startul competitiei Sport Record, organizata in weekend la Timisoara, 235 de sportivi. ACS Viitorul Samurai Turda, a reusit sa deplaseze un lot format din 23 de sportivi si sa cucereasca dinnou medalia de argint in clasamentul general al cluburilor participante, obtinand un total de 25 de medalii: 10 de aur, 8 de argint si 7 de bronz.

Alajami Luna, Alajami Jouli, Baiceanu Elena, Cocis David, Catanas Carla, Catanas Ianis, Catanas Tudor, Jucan Karina, Hiriscau Diana, Oltean Giulia, Persa Alexandru, Muresan David, Lascau Sergiu, Rosu Sofia, Rusu Antonio, Savu Robert, Pasc Laurentiu, Mazare Robert, Gherman Anamaria, Pop Evelin, Sabau Emma, Sabau Patrick si Trifan Alina au fost magnificii care au reusit sa ne faca mandri de rezultatele lor sis a demonstreze inca odata ca si sportul nostru merita sa fie sprijinit.

 Rezultatele sportivilor nostri:

Medalii de aur:

 • - Alajami Luna/ kata fete, 12 ani, 9-7 kyu
 • - Sabau Emma/ kata fete , 7 ani , 9 kyu
 • - Rosu Sofia/ kata fete , 7 ani , 8-7 kyu
 • - Savu Robert/ kata baieti , 9 ani 8-7 kyu
 • - Savu Robert/ kumite baieti , 9 ani , open
 • - Catanas Ianis/ kata baieti , 8 ani , 6kyu - dan
 • - Persa Alexandru/ kumite baieti, 14-15 ani , +75kg
 • - Lascau Sergiu/ kata baieti , 13 ani , 9-7 kyu
 • - Catanas Carla / kata fete , 10 ani , 8-7 kyu
 • - Sabau Patrick / kata baieti , 10 ani , 9kyu

Medalii de argint:

 • - Gherman Anamaria / kata fete , 9 ani , 9 kyu
 • - Pasc Laurentiu / kumite baieti , 14-15 ani , -65 kg
 • - Baiceanu Elena / kata fete , 11 ani , 9-7 kyu
 • - Russu Antonio / kata baieti , 11 ani , 9-7 kyu
 • - Cocis David/ kumite baieti , 13 ani , -65 kg
 • - Cocis David / kata baieti , 13 ani , 9-7 kyu
 • - Catanas Tudor/ kata baieti , 8 ani , 8-7 kyu
 • - Hiriscau Diana / kumite fete , 16-17 ani open

Medalii de bronz:

 • - Alajami Jouli / kata fete , 16-17 ani , 9-6 kyu
 • - Oltean Giulia / kumite fete , 13 ani , -50 kg
 • - Baiceanu Elena / kumite fete , 12 ani , + 150 cm
 • - Rosu Sofia / kumite fete , 7 ani , open
 • - Hiriscau Diana / kata fete , 16-17 ani , 5kyu- dan
 • - Persa Alexandru / kata baieti , 14-15 ani , 9-7 kyu
 • - Jucan Karina / kata fete , 7 ani, 9 kyu

Respect, dreptate, curaj, virtute, onoare, devotament si sinceritate sunt principiile pe care Samuraii Turdeni se bazeaza si reusesc de fiecare data sa demonstreze ca sunt printre cei mai buni sportivi din tara  si sa  faca auzit numele orasului nostru la fiecare competitie la care participa!

Felicitari si speram ca vom reusi sa primim sprijinul atat de necesar pentru a putea indeplini visul acestor minunati copii.  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS