Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

17
Wed, Apr
106 New Articles

Turda are 8 campioni naționali la Karate, categoria de vârstă -13 ani!

Sport
Tools
Typography

620 de sportivi din 44 de cluburi participante s-au aliniat la startul Campionatului Național, organizat în acest weekend la Cluj Napoca. ACS Viitorul Potaissa Turda a reușit să ocupe în clasamentul general al competitiei locul 6, cucerind 8 medalii de aur, 6 de argint și 8 de bronz.

Lotul nostru a fost format din 36 de copii cu vârste cuprinse intre 5 și 13 ani, care, pe tot parcursul vacanței școlare și în weekend-uri, au fost in sala de sport, la antrenamente.

Campionii noștri sunt:

 • Struță Antonia
  • locul I, kata shotokan fete -7 ani, 9 kyu
  • locul III, kihon fete - 7 ani, 9 kyu
  • locul II, kata interstiluri fete, -9 ani echipe
 • Băiceanu Elena
  • locul III, kata shotokan fete 10 ani, 9 kyu
 • Cățănaș Carla
  • locul I, kata shotokan fete 8 ani, 8- 7 kyu
  • locul I, Kihon fete shotokan 8 ani, 8 kyu
 • Cățănaș Ianis
  • locul I kata shotokan băieți 7 ani, 8-7 kyu
  • locul I kihon băieți 7 ani, 8 kyu
  • locul III, kata interstiluri băieți, -9 ani
 • Cățănaș Tudor
  • locul II, kihon băieți 7 ani, 8 kyu
  • locul III , kata băieți 7 ani, 8-7 kyu
  • kata interstiluri băieți -9 ani echipe
 • Cociș David
  • locul III, kihon băieți 12 ani, 9 kyu
 • Borza Lucia
  • locul I, kihon fete -7 ani, 9kyu
 • Gherman Anamaria
  • locul III, kata interstiluri fete -9 ani echipe
 • Pop Maia
  • locul III, kata interstiluri fete -9 ani echipe
 • Robert Savu
  • locul II, kata shito riu shotokan băieți 7 ani, 9 kyu
  • locul II, kihon băieți 7 ani, 9 kyu
  • locul III, kata interstiluri băieți -9ani, echipe
 • Roșu Sofia
  • locul I, kihon fete -7 ani, 8 kyu
 • Sabău Patrick
  • locul III, kihon băieți 9 ani, 9 kyu
 • Sergiu Lascău
  • locul I, kihon băieți 12 ani, 8 kyu

Nu foarte departe de podium s-au clasat și Țandea Daria, Fekete Ștefan, Moldovan Sofia, Angelescu Evelin, Oroian Iulia, Jucan Karina, Ianoș Alexandru, Niță David, Lup Mihnea, Crișan Ștefan, Popa Alexandru, Popa David, Demeni Alexandru, Suciu Amalia și Bianca, Gan Dragoș, Cătinaș Alexandru, Sabău Emma, Nagyosi Nandor, Apostol Roxana, Pop Evelin, Maneac Alessia și Sjurzan Camelia. Acești învingători au reușit să ne facă mândri de evoluția lor, de la o competiție la alta și pentru noi asta e cel mai important.

Mulțumim si felicitări, dragi copii, pentru rezultatele voastre, pentru progresul pe care îl aveți și pentru seriozitatea de care dați dovadă; de mici sunteți deja campioni! Mulțumim, de asemenea, părinților pentru sprijinul acordat, atât copiilor cât și clubului nostru.

Mulțumim, de asemenea, firmei Nello Construct care a devenit sponsor oficial a clubului, mulțumim Primăriei Municipiului Turda și domnului Primar Cristian Octavian Matei, Companiei de Apa Arieș, firmelor Sosim Trans și Dav Seis Grup.

De acum, ne îndreptăm cu pași repezi către Campionatul Național de karate +13 ani care va avea loc in perioada 28-29 mai, la Brașov, unde va fi rândul sportivilor cei mari ai clubului nostru să ne reprezinte si să ne facă mândri de rezultatele lor

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS