Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

20
Sat, Apr
107 New Articles

Inspectoratul Școlar Județean Cluj a finalizat seria Concursurilor de schi fond dedicate elevilor din mediile rurale, dezavantajate, ale județului Cluj

Sport
Tools
Typography

În perioada 5-6 februarie 2022, Inspectoratului Școlar Județean Cluj a organizat competițiile sportive de schi fond, Cupa „Avram Iancu” și Cupa „Pelagia Roșu”, desfășurate în centrele montane de schi fond, de la Măguri Bogdănești și Mărișel, la care a u participat 145 de elevi clujeni, din mediul rural.

Aceste concursuri închid seria celor șase competiții de schi fond organizate în perioada ianuarie-februarie 2022,  în cele 7 centre  montane de schi fond ale județului Cluj_ Școala Gimnazială Răchițele, Școala Gimnazială „Pelaghia Roșu” Mărișel, Școala Gimnazială Măguri Răcătău,  Școala Gimnazială „Avram Iancu” Beliș, Școala Gimnazială „Ady Endre” Sâncraiu, Școala Gimnazială Râșca, Școala Gimnazială Rogojel-Săcuieu.

Redăm mai jos rezultatele celor două competiții_Cupa „Avram Iancu” de la Măguri Bogdăneşti și Cupa „Pelagia Roșu” Mărişel_

CUPA "AVRAM IANCU"

Ediţia a V-a_5.02.2022 

Şcoala Gimnazială Măguri Răcătău

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CLASAMENT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schi fond_Fete 11-12 ani

 

 

 

Loc

Loc

Schi fond_ Băieți 11-12 ani

 

I

Abrudan Alexandra

Școala Gimnazială Răchițele

I

Pleș Claudiu

Școala Gimnazială Rogojel

 

II

Dobra Flavia

Școala Gimnazială ''Avram Iancu'' Beliș

II

Mariș Darian

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

 

III

Stan Daria

Școala Gimnazială ''Pelaghia Roșu'' Mărişel

III

Toader Sebastian

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

 

 

 

Schi fond_Fete 13-14 ani

 

Schi fond_ Băieți 13-14 ani

 

 

 

 

 

 

 

 

I

Tomoș Estera

Școala Gimnazială Râșca

I

Rus Andrei

Școala Gimnazială Râșca

 

II

Crișan Nicoleta

Școala Gimnazială ''Pelaghia Roșu'' Mărişel

II

Mihuț Daniel

Școala Gimnazială Răchițele

 

III

Negrea Denisa

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

III

Matiș Sorin

Școala Gimnazială ''Pelaghia Roșu'' Mărişel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasament Ștafetă

 

 

Clasament general

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

I

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

 

II

Școala Gimnazială Râșca

II

Școala Gimnazială ''Pelaghia Roșu'' Mărişel

 

III

Școala Gimnazială Rogojel

III

Școala Gimnazială Rogojel

 

IV

Școala Gimnazială ''Pelaghia Roșu'' Mărişel

IV

Școala Gimnazială Râșca

 

V

Școala Gimnazială Răchițele

V

Școala Gimnazială Răchițele

 

VI

Școala Gimnazială ''Ady Endre'' Sâncraiu

VI

Școala Gimn. ''Avram Iancu'' Beliș

 

VII

Școala Gimnazială ''Avram Iancu'' Beliș

VII

Școala Gimnazială ''Ady Endre'' Sâncraiu

 

CUPA "PELAGHIA ROȘU"

Ediţia a XXXV-a_ 6.02.2022

Şcoala Gimnazială „Pelaghia Roșu” Mărișel

 

 

 

 

 

 

 

 

                              CLASAMENT

 

 

 

 

 

 

 

 

Schi fond_Fete 11-12 ani

 

Schi fond_ Băieți 11-12 ani

Loc

Loc

I

Dobra Flavia

Școala Gimnazială ''Avram Iancu'' Beliș

I

Mariș Darian

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

II

Okos-Rigo Rozsa

Școala Gimnazială ''Ady Endre'' Sâncraiu

II

Pleș Claudiu

Școala Gimnazială Rogojel

III

Potra Andreea

Școala Gimnazială Rogojel

III

Toader Sebastian

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

 

 

 

 

 

 

 

Fete 13-14 ani

 

 

Băieți 13-14 ani

 

 

 

 

 

 

 

I

Tomoș Estera

Școala Gimnazială Râșca

I

Dinescu Andrei

Școala Gimnazială ''Avram Iancu'' Beliș

II

Toader Daria

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

II

Mihuț Daniel

Școala Gimnazială Răchițele

III

Crișan Nicoleta

Școala Gimnazială ''Pelaghia Roșu'' Mărişel

III

Matiș Sorin

Școala Gimnazială ''Pelaghia Roșu'' Mărişel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasament Ștafetă

 

 

 

Clasament general

 

 

 

 

 

 

 

I

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

I

Școala Gimnazială ''Pelaghia Roșu'' Mărişel

II

Școala Gimnazială Răchițele

II

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

III

Școala Gimnazială ''Pelaghia Roșu'' Mărişel

III

Școala Gimnazială Râșca

IV

Școala Gimnazială Rogojel

IV

Școala Gimnazială Rogojel

V

Școala Gimnazială Râșca

V

Școala Gimnazială Răchițele

VI

Școala Gimnazială ''Ady Endre'' Sâncraiu

VI

Școala Gimnazială ''Ady Endre'' Sâncraiu

VII

Școala Gimnazială ''Avram Iancu'' Beliș

VII

Școala Gimnazială ''Avram Iancu'' Beliș

Festivitatea de premiere a fost oficiată de către doamna Marinela Marc, inspector şcolar general al Inspectoratului Școlar Județean Cluj care  a înmânat cupele, medaliile și premiile elevilor participanți, potrivit clasamentului întocmit de către membrii comisiei județene, la finalul celor șase competiții de schi fond.

 

 

 

CLASAMENT GENERAL AL CAMPIONATULUI ŞCOLAR JUDEȚEAN DE SCHI FOND 2022

 

 

 

 

I

Școala Gimnazială Măguri Bogdănești

II

Școala Gimnazială ''Pelaghia Roșu'' Mărişel

III

Școala Gimnazială Rogojel

IV

Școala Gimnazială Râșca

V

Școala Gimnazială Răchițele

VI

Școala Gimnazială ''Ady Endre'' Sâncraiu

VII

Școala Gimnazială ''Avram Iancu'' Beliș

Felicitări tuturor elevilor și cadrelor didactice care s-au implicat în reușita organizării acestor competiții sportive!

Biroul de presă al I.Ș.J. Cluj

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS