Site-ul www.AgoraMedia.ro foloseşte fişiere de tip cookies pentru a opera și îmbunătăți utilizarea site-ului și funcționalitatea serviciilor oferite precum şi pentru a îmbunătăţi experienţa dvs. de navigare, ele putând include informații despre data și ora vizitei sau istoricul de navigare, în general fiind vorba de fişiere de la terţi (youtube.com, vimeo.com, trafic.ro, Google Analytics etc.). Pentru continuarea accesării site-ului www.AgoraMedia.ro, vă solicităm permisiunea de a agrea politica noastră de utilizare cookies.

22
Wed, May
87 New Articles

Rezultate de excepție pentru elevii clujeni la Concursul interjudețean de   matematică și informatică Grigore Moisil, 22-24 martie 2024

Diverse
Tools
Typography

Cei mai buni elevi la matematică din județul Cluj au participat, în perioada 22 -24 martie 2024, la Concursul interjudețean de matematică ,,Grigore Moisil” organizat la Oradea, în județul Bihor.

La acest concurs participă elevii din loturile județene de matematică din județele Bihor, Bistrița-Năsăud, Cluj, Maramureș, Mureș, Satu Mare și Sălaj, în vederea pregătirii pentru etapa națională a olimpiadei de matematică.

Județul Cluj a fost reprezentat la disciplina matematică de 20 elevi din clasele a V-a - a XII-a, obținând 2 Premii I, 3 Premii II, 2 Premii III și 4 Mențiuni, dupăcum urmează:  

Nr. crt.

Numele și prenumele elevului

Premii și mențiuni

Clasa

Unitate de învățământ /localitate

Profesor îndrumător

1.

ALBU ALEXANDRU VOICU

MENȚIUNE

V

Școala Gimnazială "Alexandru Vaida Voevod" Cluj-Napoca

Coroian Mihaela

2.

BALAȘ ALEXANDRU

PREMIUL III

V

Colegiul Național "Emil Racoviță" Cluj-Napoca

Vasilescu Valentina

3.

BUHAI  EDUARD

PREMIUL II

VI

Liceul Teoretic "Elf" Cluj-Napoca

Crișan Monica

4.

CÎRJĂU CEZAR

MENȚIUNE SPECIALĂ

VI

Școala Gimnazială "Avram Iancu" Câmpia Turzii

Jiman Bella Ecaterina

5.

COMȘULEA RAREȘ

MENȚIUNE SPECIALĂ

VI

Liceul Teoretic "Nicolae Bălcescu" Cluj-Napoca

Pastiu Anamaria

6.

MITRAN TUDOR ANDREI

PREMIUL I

VII

Colegiul Național "Emil Racoviță" Cluj-Napoca

Andrea Adrian

7.

GUȚANU BOGDAN-ALEXANDRU

PREMIUL II

VIII

Colegiul Național "Emil Racoviță" Cluj-Napoca

Lobonț Gheorghe

8.

ȘTEȚIU IOANA MARIA

MENȚIUNE

VIII

Liceul Waldorf Cluj-Napoca

Sandu Claudia

9.

BROSCOI MIHAI

PREMIUL III

IX

Liceul de Informatică "Tiberiu Popoviciu" Cluj-Napoca

Trif Rodica-Daniela

10.

MATEȘ TOMA-OCTAVIAN

PREMIUL I

IX

Colegiul Național "Emil Racoviță" Cluj-Napoca

Magdaș Adrian

11.

SĂVEANU ALEX-PETRU

PREMIUL II

XII

Colegiul Național "Emil Racoviță" Cluj-Napoca

Lobonț Gheorghe

De asemenea, tot în perioada 22-24 martie 2024, loturile de matematică formate din elevi clujeni au participat la Concursul național de matematică „Tehnici Matematice” 2024, organizat la Vâlcea, în cadrul secțiunilor Tehnic și Științele Naturii, obținând 1 Premiul I, 1 Premiul II și 6 Mențiuni, după cum urmează:

Nr. crt.

Nume și prenume

Secțiunea

Clasa

Premiu

Unitatea de învățământ       preuniversitar

Profesor îndrumător

1.

JIMBOREAN MARC

Tehnic

IX

Premiul I

Colegiul Național " Iulian Pop"  Cluj-Napoca

Mureșan Mihaela Corina

2.

GEORGIAN RAUL

Știintele Naturii

XII

Premiul II

Colegiul Național " Mihai Viteazu"  Turda

Dan Monica

3.

BUDA RAUL

Tehnic

XII

Mențiune

Colegiul Național " Iulian Pop"  Cluj-Napoca

Mureșan Mihaela Corina

4.

STUDOLSCHI DENISA

Știintele Naturii

X

Mențiune

Liceul Teoretic " Avram Iancu"  Cluj-Napoca

Sabo Liliana

5.

MORODAN IRINA SOFIA

Știintele Naturii

XI

Mențiune

Liceul Teoretic " Avram Iancu"  Cluj-Napoca

Meseșan Adrian Bogdan

6.

RUS DANIEL

Știintele Naturii

XI

Mențiune

Liceul Teoretic " Nicolae Bălcescu"  Cluj-Napoca

Kovacs Oana

7.

MARC CATINCA

Știintele Naturii

XII

Mențiune

Colegiul Național " Mihai Viteazu"  Turda

Nechita Ancuța

8.

TECHEREȘ RĂZVAN VALER

Știintele Naturii

XII

Mențiune

Colegiul Național " Mihai Viteazu"  Turda

Dan Monica

COMUNICARE INSTITUȚIONALĂ, I.Ș.J. CLUJ

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS